تماس بگیرید
شماره آگهی: 7179

توضیحات آگهی

سنگ لاشه چیست؟

سنگ لاشه که یکی از ابعاد سنگ‌های ساختمانی است، در واقع به سنگی که از دامنه کوه بدست می آید گفته می‌شود. بنابراین روی این سنگ هیچ گونه فرآوری انجام نمی‌شود و دارای اشکال نامنظم و بدون شکل خاص و مشخصی هستند. لاشه که از انواع سنگ های تراورتن، گرانیت و مرمریت قابل دستیابی است، حاصل فرآِیند استخراج کوپ سنگ ها از معادن به روش های مختلف علی الخصوص انفجاری است. میزان سنگ لاشه بدست آمده در روش استخراج انفجاری بیشتر است. البته از آنجا که گرانیت سنگ بسیار مستحکمی است، ابعاد سنگ لاشه آن بزرگتر از دیگر سنگ ها است که گاها برای ساخت کانتر هم به کار می رود.

حال مهم ترین ویژگی سنگ لاشه لبه های تیز و شکل نامنظم آن است.اما با توجه به نوع فرآیندهایی که روی سنگ لاشه انجام می شود انواع مختلفی از سنگ لاشه به وجود می آید که در زیر به معرفی آن ها می پردازیم

انواع سنگ لاشه

سنگ مالون

مالون در واقع سنگ لاشه ای است که تراشیده شده است. با این حساب تنها تفاوت لاشه و مالون در فرآوری هایی است که روی مالون انجام می شود که قیمت آن را نیز بیشتر از لاشه می کند. زیرا سنگ مالون را در ابعاد منظم شبیه به مربع و مستطیل تراش می دهند. ابعاد استاندارد سنگ مالون  عرض‌های ( ۱۵ الی ۲۰ ) * طول‌های ( ۲۰ الی ۴۰ ) * ارتفاع حدود ۲۸  است. عرض مالون در اصطلاح گوشت مالون گفته می شود. حال خود سنگ مالون نیز انواع مختلفی دارد که اگر طول از ارتفاع کمتر باشد به آن مالون کله می گویند و اگر بیش تر باشد به آن مالون راسته می‌گویند. از مهم ترین کاربردهای مالون در دیوار پارک ها، سنگفرش، دیوار باربر و غیره است.

سنگ ورقه ای

سنگ ورقه ای نیز نوعی سنگ لاشه است که به صورت ورقه ای با قطر کم و با اشکال نامنظم از معادن استخراج می شود. سنگ ورقه ای دارای رنگ های متنوعی است و کاربردهای مختلفی دارد. یکی از کاربردهای آن در ساخت آبنما است.

سنگ قواره

سنگ قواره در واقع سنگ لاشه ای است که گوشه های تیز آن به صورت منظم درآید و فرم پیدا کند. به این نوع سنگ لاشه قواره یا سنگ قواره گفته می شود. کوچکترین اندازه سنگ قواره ۱۵ سانتی متر است.

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “اجرای سنگ لاشه فروش سنگ لاشه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *